Bízz bennem, szocmunkás vagyok

Hasznosíthatók óvodai, iskolai szociális munkához

Hasznosíthatók óvodai, iskolai szociális munkához

CSGYJK, avagy január 1-től új időszámítás kezdődik az adminisztrációban

2019. december 01. - ymon

Sok mindent nem értek vagy nem találok logikusnak. Persze lehet, hogy nem ez a legjobb felütés, mert fel lehetne vezetni úgy is, hogy hurrá, végre itt van, megérkezett, sínre kerül az adminisztráció! Mondjuk eddig is adminisztráltunk, adminisztrálgattunk excelben, wordben, van most már sokféle nyomtatványunk is, amit töltögetünk, az esetleírásokat rögzítő hivatalos feljegyzéstől kezdve az intézményeként előállítandó szolgáltatási terven át a táblázatos munkanaplóig, de (tervezetten) 2020. január 1-jétől, tehát az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység kötelező elindításához képest közel másfél év után lesz hozzáférése a KENYSZI-hez a mi szakmacsoportunknak is. A CSGYJK sok homályos részletet segít kitisztázni. (Ez az egyik, amit nem igazán értek: miért nem lehetett ezt az informatikai rendszert a szolgáltatással együtt elindítani?)

Elkezdődött a felkészítés, ami annyit jelent, hogy folyamatban vannak a bemutatók, melyeken nincs jelen mindenki, csak azok, akiket az intézményük delegál (központilag határozták meg, hány munkatársat küldhetnek a képzésre). Pedig be lehetne mutatni az új rendszert mindenkinek, aki a területen dolgozik...nyilván megvan az oka annak, hogy így találták ki. Állítólag nagyon egyszerű lesz a használata. 

csgyjk.jpg

A rendszer használatára felkészítő képzésen résztvevők megkapták az Óvodai és iskolai szociális segítő tevékenységet támogató rendszer (CSGYJK) felhasználói leírását. Jó lenne tudni, honnét lehet a 61 oldalas dokumentumot letölteni, egyáltalán elérhető-e már. Erről nincs információm jelenleg. 

Itt hever az asztalomon, még nem volt időm tüzetesen átnézni. 

A rendszer, a jogosultság függvényében, az alábbi feladatok elvégzését teszi lehetővé többek között: igénybevevők kezelése (keresés, megjelenítés, adatmódosítás), közösségi, csoportos és egyéni TAJ nélküliek tevékenységének kezelése stb.

Ami sokakat foglalkoztatott az utóbbi időkben, arra tehát megjött a válasz: nem minden munkához kell TAJ számot rögzíteni, egyéni esetkezelés során sem. Mivel alapvetően prevenciófókuszú szolgáltatásról van szó, azt hiszem ez így életszerű...

Egyelőre ennyi. Szerintem jó lesz - kiváltja a munkanaplót és csodálatos statisztikákat tudunk gyártani...

A bejegyzés trackback címe:

https://iskolaiszocialismunka.blog.hu/api/trackback/id/tr2315333904

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása